Ez a Bácsi Milan kispályás focicsapat blogja: beszámolók, eredmények, satöbbi.

Bácsi Milan: Kristóf, Milán, Márk, Isu, Vitya, Roland, Kocsi, Edu

Játékvezetők: ???

Hiányzók: Feri, Kránk

A csoport állása: bajnoksagok.hu

Előzmények:

A hét végére már bőven összeállt a csapat. Két cserével vághattunk neki a találkozónak. Ellenfelünk éppen csak, hogy ki tudott állni csere nélkül, ráadásul az utolsó játékosra is várnunk kellett. Nekünk kedvezett az a tény is, hogy ezen a napon már egy találkozót lejátszott az FFC. Meglepő módon egy új, számunkra ismeretlen játékvezető vezette a találkozót jól és határozottan.

Összefoglaló:

Mivel ellenfelünk 4+1-ben tudott csak felállni, ezért úgy döntöttünk mi is így vesszük fel a harcot. 5 perc után megérkezett a hatodik játékos, így kiegészülhetett mindkét csapat. Pár percre rá viszont egy ártalmatlan szituációban megsérült az FFC kapusa, aki nem is tudta folytatni a játékot, ezért kénytelenek voltunk visszaállni a 4+1-es hadrendre.
Valamivel bátrabban és több mozgással kezdtük a találkozót. Hamar meg is született az első találat Kocsis révén (1-0), amire egy rossz középre passzolt labda után jött is a válasz: a létszámfölényes helyzetet kegyetlenül kihasználta ellenfelünk (1-1).
Innen abszolút edzőmeccs jellege volt a találkozónak. Többnyire ellenfelünk alacsony futáskedvét és hibáit kihasználva kontrákat vezetve tudtunk találatokat elérni. Pozitív az a tény is, hogy a három csere is pörgött, mindenki próbálta kifutni magát, majd cserélt.
7 lőtt gólig és két kapufáig jutottunk, de még mindig számtalan helyzet maradt ki. Milán kétszer is mesterien szolgálta ki a támadókat. Roli ismét remekelt, kettő gólig jutott. Isu ma nem talált be, de fontos eleme volt a csapatnak, játékban sokat hozzátett az eredményhez. Találatot szerzett még Vitya is aki élete lefordulását vitte véghez: A mezőny legmagasabb játékosát fejelte át (!) majd jobbal egy pattanás után lőtt, de mellé. Márk is rengeteget küzdött, egy gólig jutott, úgy mint Edu.

Aktuális tabella a forduló eredményeivel együtt:

A következő mérkőzés:

Már csak egy mérkőzés maradt hátra az alapszakaszból. A Red Blue csapata ellen kell folytatni a jó szereplést. Az ötödik helyről már győzelem esetén sem tudunk előrébb lépni, hiszen nem tudjuk befogni a 13 pontos Lagermax-ot. Feltehetően a döntetlen is elegendő lehet a helyezésünk megtartásához, mert valószínűleg az FFC nem szerez pontot az All In ellen, de akkor lehetünk igazán nyugodtak ha behúzzuk a kötelező győzelmet. Erre a tabellára nézve meg is van minden esélyünk.